Odmładzający zastrzyk dla skóry, czyli mezoterapia igłowa

Odmładzający zastrzyk dla skóry, czyli mezoterapia igłowa

Spektakularne efekty rozświetlenia i odmłodzenia skóry można uzyskać przy pomocy zabiegów mezoterapii igłowej. Francuzki traktują mezoterapię jako zabieg zapobiegający starzeniu się skóry i wykonują ją regularnie. Tymczasem, moje pacjentki mówią „chyba jeszcze nie wyglądam tak źle, żeby to robić”. Zmiana tego podejścia wymaga lat, a może nigdy nie nastąpi. Oczywiście, są kobiety uwielbiające mezoterapię, które doświadczyły jej dobroczynnych efektów i powtarzają zabiegi, ale koncentrują się przeważnie tylko na twarzy, zaniedbując szyję i dekolt, które po pewnym czasie zaczynają „odstawać” wyglądem, co nie wygląda dobrze.

Kiedy wykonać pierwszą mezoterapię?

Nie warto czekać do momentu widocznego zestarzenia się skóry, warto zrobić zabieg profilaktycznie, od czasu do czasu, żeby wyglądać na wypoczętą „jak po urlopie”. Osobom ze szczególnie odwodnioną skórą polecam wykonanie najpierw mezoterapii czystym kwasem hialuronowym, w celu jej nawodnienia. Rozświetlenia, blasku i odmłodzenia skóry, możemy się spodziewać także po serii zabiegów mezoterapii z zastosowaniem, oprócz kwasu hialuronowego, koktajli witamin, aminokwasów i minerałów. Oczywiście, mezoterapia jest zabiegiem dla dorosłych kobiet, zazwyczaj po 30 roku życia, natomiast po 20 roku życia przyda się w przypadku bardzo suchej skóry.

Przeciwwskazania

Mezoterapii nie wykonujemy u kobiet w ciąży, ponieważ z zasady nie jest to odpowiedni czas, a stres związany z nowym zabiegiem może zaszkodzić. Nie wolno wykonywać zabiegu, jeżeli na skórze są zmiany zapalne, np. trądzik ze zmianami ropnymi, zaostrzony trądzik różowaty i inne zmiany chorobowe. Skórę trzeba najpierw wyleczyć. Osoby zażywające przewlekle, profilaktycznie aspirynę, powinny ją odstawić na kilka dni przed zabiegiem, ze względu na większe ryzyko powstawania siniaków.

Jak wygląda zabieg?

Przed wykonaniem zabiegu zawsze stosuję krem znieczulający na 30 minut. W tym czasie można spokojnie poczytać gazetę. Nigdy nie wykonuję mezoterapii twarzy, szyi i dekoltu, bez znieczulenia. Nie stosuję też tzw. rollerów, tylko używam odpowiednich cieniutkich igiełek. Zabieg polega na nakłuwaniu skóry, z jednoczesnym wprowadzeniem do niej substancji odmładzających, trwa około 20 minut. Po zabiegu skóra jest zaczerwieniona, mogą być na niej widoczne punkty wkłucia igły, objawy te ustępują na drugi dzień. Mogą zdarzyć się punktowe zasinienia, które można zamaskować podkładem, znikają po kilku dniach. Z tego powodu mezoterapii nie wykonujemy przed planowaną imprezą, tylko co najmniej tydzień wcześniej. Wykonujemy zabieg po południu, żeby prosto z gabinetu pojechać do domu. Zabieg jest bardzo bezpieczny i skuteczny, przy zastosowaniu znieczulenia bezbolesny.

Moja ulubione produkty do mezoterapii

I-Dune 2%. Kwas hialuronowy nieusieciowany,. Wykonuję go przede wszystkim w celu intensywnego nawilżenia suchej skóry, w każdym wieku. Wykonuje się 3 zabiegi co 2 tygodnie. Zauważysz nie tylko ustąpienie suchości skóry ale też poprawę wyglądu twarzy na wypoczętą. Powtarzalne zabiegi powodują wygładzenie skóry i ujędrnienie.

Hydra Booster. Zabieg połączenia kwasu hialuronowego i glicerolu z bogactwem składników odmładzających w postaci 12 witamin, 23 aminokwasów, 6 koenzymów, 5 kwasów nukleinowych, 6 minerałów i 1 antyoksydantu. Po serii zabiegów zauważysz zniknięcie drobnych zmarszczek, spłycenie „kurzych łapek”, zmniejszenie widoczności porów, rozświetlenie, ujędrnienie i ogólnie odmłodzenie. Dodatek glicerolu ma na celu stabilizację kwasu hialuronowego i przedłużenie efektu nawilżenia. Doskonała seria 3 zabiegów w odstępie 2-4 tygodni, dla wszystkich osób pragnących uzyskać odmłodzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu czy rąk.

Lift Booster. W przypadku większej wiotkości skóry, licznych zmarszczek, przy zwiotczałej szyi i zmarszczkach na dekolcie, wykonuję Lift Booster, w którym obok wspomnianych wyżej składników odmładzających, znajduje się kwas hialuronowy tzw. usieciowany, wypełniający zmarszczki. Doskonale wygładza czoło, kurze łapki, bruzdy na szyi , zmarszczki na dekolcie. Nawilża, ujędrnia, rozświetla.

Aquashine BTX. Preparat wprowadziłam do gabinetu niedawno, ponieważ jest to nowość, efekt wielu lat pracy koreańskich naukowców nad odmładzaniem skóry. Zawiera kwas hialuronowy i komplleks 7 peptydów, które powodują wygładzenie skóry przez rozluźnienie włókien mięśniowych, stymulację odbudowy i regeneracji skóry oraz rewitalizację poprzez szybkie nawodnienie. Doskonały preparat odmładzający na skórę twarzy, szyi i dekoltu. Dla pełnego efektu trzeba wykonać serię 3 zabiegów co 4 tygodnie.

Po osiągnięciu upragnionego efektu pamiętajmy , że promienny wygląd to:

  • ochrona przeciwsłoneczna i rozsądne korzystanie ze słońca
  • picie jak największej ilości wody oraz…
  • życzliwy uśmiech, taki jaki chcesz żeby ludzie mieli dla Ciebie

Komentarze są wyłączone.