Negatywny wpływ nieodpowiedniej diety na skórę – warsztaty szkoleniowe i spotkanie z Katarzyną Bosacką

Negatywny wpływ nieodpowiedniej diety na skórę – warsztaty szkoleniowe i spotkanie z Katarzyną Bosacką

Uczestniczyłam w warsztatach szkoleniowych, z których pierwsza część była poświęcona nietypowym objawom chorób skóry. Bardzo pouczająca lekcja dla dermatologa praktyka.

Druga część była spotkaniem z panią Katarzyną Bosacką, autorką popularnego programu tv „Wiem co jem”, autorką książek o szkodliwych dodatkach do żywności i pasjonatką zdrowego gotowania. Pani Katarzyna szczególnie uwrażliwiała nas na czytanie składu produktów. Rozmawialiśmy o wpływie odżywania na stan zdrowia społeczeństwa, szczególnie polskiego, które spożywa ogromne ilości wieprzowiny i przoduje w statystykach umieralności na choroby spowodowane miażdżycą. Polacy spożywają ponadto kilogramy cukru i soli, szczególnie w słodyczach z marketów, kolorowych napojach i przekąskach typu chipsy. Do tego dochodzą barwniki chemiczne, używane zarówno w przemyśle spożywczym jak i dokładnie takie same w chemii gospodarczej, np. błękit brylantynowy.

W pracy, obserwuję regularnie negatywny wpływ nieodpowiedniej diety na skórę. Przede wszystkim u pacjentów z trądzikiem oraz łuszczycą osób dorosłych. Bardzo trudno jest przekonać pacjenta do trwałej zmiany nawyków żywieniowych, dlatego wsparcie medialne, takiej osoby jak pani Katarzyna Bosacka, wydaje mi się niezmiernie ważne.

Komentarze są wyłączone.