Kleresca

Kleresca® już w Polsce!

Nowa bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia trądziku i odmładzania skóry

Trądzik dotyczył kiedyś głównie nastolatków i był niejako wpisany w okres dojrzewania. Obecnie, narastającym problemem jest trądzik dorosłych, szczególnie kobiet, w wieku od 20 do nawet 50 lat. Szacuje się, że na trądzik cierpi ok. 54% dorosłych kobiet. Ma on różne nasilenie. Najczęściej wykwity pojawiają się na policzkach i w okolicach żuchwy. Niestety, im dłużej zmiany zapalne są na skórze, tym większe czynią spustoszenia. Pojawiają się szpecące przebarwienia i blizny. To problem cywilizacyjny związany z trybem życia, przewlekłym stresem, upodobaniem do opalania, dietą obfitującą w produkty mleczne, słodkie przekąski i fast foody. Czynniki te wpływają na wydzielenie hormonów pobudzających aktywność i rozrost gruczołów łojowych.

Co to jest Kleresca®?

Od kilku miesięcy pojawiła się w Polsce bardzo nowoczesna metoda leczeniu trądziku u osób powyżej 16 r.ż. Metodę wprowadzono wcześniej z sukcesem, do klinik dermatologicznych, w Szwajcarii, Wielkiej Brytanii czy Australii. Zabieg może być wykonywany tylko w certyfikowanym gabinecie dermatologicznym przez specjalistę dermatologa. Kleresca® wykorzystuje lampę emitującą niebieskie światło LED w połączeniu z rozprowadzonym na leczonej powierzchni specjalnym żelem fotokonwertującym. Jest to tak zwana technologia biofotoniczna, której rezultaty są porównywalne z serią zabiegów laserowych, z tą jednak różnicą, że są bezbolesne i nie nagrzewają tkanek, ponieważ światło LED jest atermiczne.

Jak to działa?

Światło przepuszczone przez żel przenika w głąb skóry, zabija bakterie odpowiedzialne za powstawanie zmian trądzikowych, działa przeciwzapalnie, pobudza wywarzanie kolagenu i ukrwienie skóry, prowadząc w konsekwencji do ustępowania trądziku, wygładzania blizn a także odmłodzenia skóry, ujędrnienia i ujednolicenia kolorytu skóry. Dlatego, Kleresca® jest zabiegiem wskazanym nie tylko w trądziku, ale także w przypadku starzenia się skóry.

Na czym polega zabieg?

Zabieg jest bezbolesny, wykonywany na łóżku kosmetycznym. Na powierzchni poddawanej leczeniu (twarz, plecy), rozprowadza się żel fotokonwertujący a następnie naświetlanie trwa 9 minut. Pacjent odczuwa przyjemne ciepło, tak jak podczas pobytu na słońcu. Kleresca® jest zabiegiem leczniczym, dlatego nie używa się dodatkowo żadnych maści przeciwtrądzikowych a pomiędzy kolejnym zabiegami stosuje się tylko krem nawilżający.

Jak długo trwa leczenie?

Leczenie trądziku trwa 6 tygodni, zabiegów jest 12, wykonuje się je 2 razy w tygodniu. Odmładzanie skóry wymaga wykonania 4 zabiegów w odstępie 1 tygodnia.

Bezpieczeństwo zabiegu, wygodne leczenie

Badania kliniczne potwierdziły, że Kleresca® jest zabiegiem bezpiecznym skutecznym i dobrze tolerowanym, pozbawionym ryzyka powikłań wynikających z wielomiesięcznej kuracji tabletkami i wygodnym na pacjenta, który nie chce przewlekle stosować miejscowych leków przeciwtrądzikowych.

Dla kogo przeznaczony jest zabieg Kleresca®?

Wskazaniem do zabiegu jest trądzik, niezależnie od postaci oraz starzenie się skóry, nierównomierny koloryt skóry, utrata blasku i jędrności skóry. Jednak, w mojej ocenie, najlepsze efekty uzyskuje się u pacjentów u których występują nawracające krosty i guzy zapalne, pozostawiające przebarwienia i blizny. Szczególnie polecam go pacjentom borykającym się od lat z trądzikiem, niezadowolonym z dotychczasowego leczenia, szukającym szybkiej i wygodnej metody poprawiającej wygląd skóry, kobietom nie chcącym zażywać tabletek hormonalnych, pacjentom obawiającym się leczenia tabletkami, wymagającego, w przypadku retinoidów, regularnych badań krwi i specjalnej ochrony skóry.
Zabieg jest rekomendowany powyżej 16 r.ż., chyba że lekarz zdecyduje inaczej, w zależności od historii leczenia przeciwtrądzikowego, stopnia uszkodzenia skóry i gotowości pacjenta do współpracy, za zgodą rodziców.

Skuteczność i efekty

Chociaż leków na trądzik jest wiele, współczesna medycyna nie zna jednego, ostatecznego rozwiązania problemu trądziku. Nie istnieje metoda zapewniająca wyleczenie trądziku, czyli dająca pewność, że trądzik nie pojawi się ponownie. Jednak u 30% pacjentów widzimy całkowite ustąpienie zmian trądzikowych po przeprowadzeniu kuracji Kleresca®, a u 9 na 10 bardzo dużą poprawę. Pierwsze efekty pojawiają się po 6-7 zabiegu, duża poprawa jest widoczna po 12 zabiegu i polega na zniknięciu krost i nie pojawianiu się nowych oraz na rozjaśnieniu skóry. Ponieważ trwa dalsza przebudowa skóry, na wymarzony efekt trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni od zakończenia leczenia.
Pacjentki zgłaszające się do mnie z problemem trądziku, cierpią na niego latami. Niestety, uszkodzenie skóry, wynikające z niesystematycznego leczenia postępuje przez lata, a przebarwienia i blizny narastają. Dlatego nie można oczekiwać od lekarza cofnięcia wszystkich, latami kumulujących się uszkodzeń skóry, w krótkim okresie czasu. Można natomiast oczekiwać doskonałej poprawy, można też uzyskać nieskazitelny wygląd skóry, jeżeli nie jest ona bardzo zniszczona. Pacjentki poddające się zabiegowi odmładzającemu mogą spodziewać się wygładzenia, rozświetlenia i zagęszczenia skóry, szczególnie widocznego około 1 miesiąca po zakończeniu serii zabiegów.

Koszt leczenia

  • Leczenie trądziku: kuracja 6 tygodniowa (12 zabiegów): 4500 zł.
  • Odmładzanie skóry: kuracja 4 tygodniowa (4 zabiegi): 2000 zł.
Więcej informacji i zdjęcia na: www.kleresca.pl